Wystawa pająków i skorpionów w Gemini Park!

Wystawa pająków i skorpionów w Gemini Park!

W poniedziałek 12 września w Gemini Park Tarnów startuje najbardziej egzotyczna wystawa w Polsce, podczas której można będzie obejrzeć ponad 40 żywych pajęczaków, potrzymać niegroźnego pająka na ręce, dowiedzieć się wielu ciekawostek oraz poznać fascynujący świat bohaterów wystawy. Zapraszamy codziennie od 10:00 do 20:00.

 

Czy pająk jest taki straszny, jak go malują? Okazuje się, że nie! Dlatego zachęcamy do przekonania się o tym podczas wystawy w Gemini.

 

Aż do 29 października zobaczyć będzie można m.in.:

► jednego z najbardziej jadowitych pająków świata Latrodectushasselti – czarną wdowę,

► jednego z największych Theraphosablondi,

► nie zabraknie również ptaszników, pająków właściwych, wijów i zmieniających kolor skorpionów.

 

O każdej pełnej godzinie opiekunowie wystawy poprowadzą wykład o pajęczakach, a śmiałkowie będą mogli potrzymać niegroźnego ptasznika na ręce. W ciągu dnia odbywać się będzie również karmienie zwierząt na żywo. WAŻNE: Uczestnicy grup zorganizowanych mają możliwość potrzymania łagodnego ptasznika na ręce za zgodą pisemną rodzica.

 

Zwiedzający mogą fotografować i filmować wszystkie prezentowane okazy. Zwierzęta będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.


BILETY są do nabycia przy wejściu na wystawę (Organizator akceptuje płatność kartą) oraz online na www.wystawapajakow.pl/tarnow.

 

Ceny biletów: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, wycieczki szkolne 16 zł, rodzinny (2+2) 75 zł, dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis.


Zapraszamy do zapisów do facebook'owego wydarzenia >>

 

Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach i zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym. Podczas wystawy jej opiekunowie odpowiedzą na wszystkie pytania i zainteresują ciekawostkami ze świata pajęczaków. 

 

To wystawa dla każdego, tym bardziej że bliski kontakt z żywymi okazami, może być dla niektórych osób sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka czy skorpiona.

 

Organizator wystawy, jako doświadczony i wieloletni hodowca, działający zgodnie z procedurami, jak i dobrymi zwyczajami, zadba o bezpieczeństwo odwiedzających, a obecni przez cały czas na wystawie hodowcy zadbają o komfort zwierząt. 

 

Wystawa znajduje się na poziomie 0, a wejście na nią odbywa się od zewnątrz Gemini Park, tuż przy witrynie Hebe. Czekamy na Was codziennie od 10:00 do 20:00 (również w niedziele niehandlowe), aż do 29 października 2022 r.

 

Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacje dla grup zorganizowanych: 883 762 022, bądź mailowo kontakt@wystawapajakow.pl.

 

 

Powrót do Aktualności