Odbierz kwiaty za elektrograty w Castoramie

Odbierz kwiaty za elektrograty w Castoramie

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji Castoramy „Kwiaty za elektrograty”, podczas której elektroodpady przyniesione do sklepu zostaną wymienione na sadzonki wrzosu. Najbliższa edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 27-29 września w Gemini Park Tarnów. Zapraszamy! 

W ramach akcji, za przyniesiony do Castoramy zużyty elektrosprzęt – baterie, świetlówki, telefony komórkowe lub mały czy duży sprzęt AGD – klienci otrzymają sadzonki wrzosu, które z pewnością upiększą jesienne ogródki i balkony. Liczba sadzonek uzależniona jest od gabarytu sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Dlatego jeżeli w Twoim domu zalegają niepotrzebne sprzęty zachęcamy, aby oddać je do sklepu Castorama w Gemini Park Tarnów. Regulamin akcji dostępny są na stronie castorama.pl.

Akcja ma na celu kształtowanie proekologicznych zachowań, a celem zbiórki jest obniżenie ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na wysypiskach komunalnych. Wszystko to prowadzi do zmniejszenia jego negatywnego oddziaływania na środowisko. 

Warto pamiętać, że elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłych kontenerów przeznaczonych na odpady. W Polsce obowiązuje ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, która nakazuje recykling tego typu odpadów. Elektrośmieci zawierają trujące substancje, takie jak rtęć, kadm, związki bromu, ołów czy chrom. Jednak około  90 proc. tych składników da się ponownie wykorzystać do produkcji nowych urządzeń gospodarstwa domowego, mebli czy części do samochodów. Dlatego elektrośmieci muszą być zbierane, utylizowane i poddawane recyklingowi.

Zachęcamy więc do aktywnego wzięcia udziału w zbiórce elektrośmieci organizowanej przez market Castorama w dniach 27-29 września 2019!

Powrót do Aktualności