Gemini pomaga w walce z koronawirusem - maseczki ochronne do szpitala

Gemini pomaga w walce z koronawirusem - maseczki ochronne do szpitala

W poniedziałek, 27 kwietnia, do Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej trafiły wielorazowe maseczki ochronne z filtrem FFP3, a także wsparcie materialne, w które zaangażowały się również sklepy w tarnowskim centrum handlowym: Castorama i Tesco. To część akcji na rzecz 3 szpitali, którą organizuje Gemini Holding – właściciel centrów handlowych Gemini Park.

Spółka, której właścicielem jest Rafał Sonik - krakowski deweloper, pomaga w ten sposób szpitalom zakaźnym: w Dąbrowie Tarnowskiej i Krakowie, do których trafiają chorzy z naszego regionu, a także do Tychów, gdzie wsparcie otrzymują pacjenci z Podbeskidzia oraz Śląska. 

Warte łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych maseczki z filtrem FFP3, zapewnią pracownikom szpitali najwyższy poziom ochrony dróg oddechowych, przede wszystkim przed zanieczyszczeniami mikrobiologicznymi, w tym przed wirusami i bakteriami. 

Dodatkowo, centrum handlowe przekazało 1000 jednorazowych maseczek pochodzących z własnych środków. Do akcji na rzecz szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej przyłączyły się również dwa sklepy w centrum handlowym: market budowlany Castorama, a także hipermarket Tesco, dzięki czemu szpital otrzymał również: kilkadziesiąt litrów płynu dezynfekcyjnego i mydła, środki czystości, a także produkty pierwszej potrzeby

To kolejna inicjatywa Gemini Park Tarnów na rzecz lokalnej społeczności. Warto przypomnieć, że codziennie w centrum handlowym, w godzinach od 10:00 do 12:00 klienci po 65. roku życia mogą odbierać bezpłatne maseczki jednorazowe. Wsparcie to kierowane jest szczególnie do tych seniorów, którzy z różnych powodów nie zdążyli lub nie są w stanie na bieżąco zaopatrywać się w środki ochronne.

Początkiem kwietnia centrum handlowe wsparło również inicjatywę tarnowskiego Magistratu: "Tarnów pomaga - w związku z zagrożeniem koronawirusem", przekazując do Urzędu Miasta środki czystości i żywność, które rozdysponowane zostały do Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych i jego podopiecznych, głównie do dzieci i młodzieży. Tej akcji również partnerowało TESCO.

Powrót do Aktualności